Sheraton Tirana

Sheshi Italia, Tirane, Shqiperi
Ky hotel kerkon konfirmim paraprak. Ne zakonisht pergjigjemi brenda nje ore, por ndonjehere mund te shkoje 48 ore.
Hoteli ndodhet ne një zone te qete ne zemër te qytetit, afër Parkut Kombëtar ku gjeni liqenin artificial dhe kopshtin zoologjik, gjithashtu është afër zonës se ambasadave dhe bankave te Tiranës. Pallati i Kongreseve dhe ai presidencial ndodhen vetëm disa hapa larg hotelit, por ndërkohë edhe vendet e tjera me interes nuk ndodhen shume larg. Ky është i vetmi hotel 5* ne Shqipëri me menaxhim ndërkombëtar. Një hotel modern me mobilim elegant, Sheraton Tirana Hotel & Towers ofron akomodimin me ekskluziv ne Shqipëri. Te gjitha dhomat dhe suitat kane pajisje moderne te dizenjuara për të mirëpritur biznesmenët dhe turistet. “Infinity” Bar ofron një shërbim dhe ambient autentik te veçantë. Është vendi ideal ku biznesmenët mund të takohen për kafe apo për t’u çlodhur gjate ditës. Hoteli ofron një ambient te këndshëm për çajin e pasdites dhe koktejet. Restoranti “Metropolitan” është i hapur për mëngjesin, dreken dhe darken dhe ka kuzhine ndërkombëtare, por ndërkohë ofron dhe kuzhinën mesdhetare dhe shqiptare. Te gjitha ushqimet janë të freskëta dhe të cilësisë se pare dhe serviren me elegancë.

Dhomat
Hoteli ka nje total prej 151 dhomash, duke perfshire edhe 56 suita dhe katet e dy kullave.

Komentet e Klienteve

Shkelqyeshem 4.80 / 5.0 Bazuar ne 1 vleresime

Vendodhja ne Harte

- Ndrysho datat

Sherbimet

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim me pagese
 • Bar
 • Restorant
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Ashensor
 • Dhome dhe kushte per persona me aftesi te kufizuara
 • Sherbim ne dhome
 • Salle konference
 • Dhome takimi
 • Sherbime per takime biznesi
 • Roje sigurie
 • dhome per bagazhet
 • Qender fitnesi
 • ATM
 • Shkembim valute
 • Dyqan Dhuratash
 • Zyre per makina me qera
 • Sherbim lavanderie
 • Gazeta falas ne holl
 • Trajtim me masazh
 • SPA dhe qender trajtimi
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Internet kabllor me pages
 • Banje me dush
 • Vaske
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Kasaforte
 • Aparat per te bere cajin /kafen
 • Telefon ne banje
 • Pajisje tualeti personale
 • Sporte & Aktivitete
 • Pishine te hapur
 • Pishine te mbyllur me ngrohje

Kushtet e Anullimit

Reservations cancelled at least 24 hours, prior to the arrival date untill 18:00, will be fully refunded. Cancellations less than 24 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night.

Koha e Check-In & Check-Out

Check-In: 14:00
Kryej Rezervimin: 12:00

Informacione te tjera Hoteli